Renault Clio Cup Central Europe 2019

Renault Clio Cup Central Europe 2019

Renault Clio Cup Central Europe 2019 to seria wyścigów stworzona przez francuski koncern motoryzacyjny oraz niemiecką drużynę Renault Sport. Jak sama nazwa sugeruje, seria zrzesza kierowców z centralnej części Europy. Zawodnicy ścigają się pucharową odmianą Renault Clio R.S IV Cup.

Rok 2019 to szósty sezon w tym pucharze. Weekendy wyścigowe odbywają się każdego miesiąca sezonu, na dobrze znanych torach europejskich krajów – Belgii, Austrii czy Niemiec. Kalendarz wyścigowy jest publikowany przed rozpoczęciem każdego sezonu.

Zrównoważenie pojazdów, oraz największe obiekty wyścigowe z centralnej Europy zapewniają doskonałe wyścigowe emocje i adrenalinę. Weekendy połączone z innymi europejskimi seriami wyścigowymi to niepowtarzalny klimat, który zapewnia niezapomniane wrażenia na lata.

Wszystkie weekendy wyścigowe są dopracowane w każdym detalu oraz składają się z treningów, kwalifikacji, oraz dwóch wyścigów. Nasz team w przerwach pomiędzy wyjazdami na tor prowadzi szeroki zakres analizy i dopracowywania ustawień samochodu jak i samej techniki jazdy zawodnika..

Racetracks

Spa-Francorchamps
Legendarny, malowniczo umieszczony tor, jeden z najszybszych w Europie. Na pętli mierzącej 7004m znajdziemy aż 15 zakrętów. Dużym wyzwaniem dla zawodników jest tutaj różnica wzniesień (nawet 17%) – liczne podjazdy i zjazdy mają duży wpływ na zachowanie pojazdu w zakrętach.
Red Bull Ring
Austriacki tor, który pomimo swoich niedużych rozmiarów (4326m), potrafi przysporzyć kierowcom wiele problemów. Posiada 8 technicznych, krótkich zakrętów, na których dodatkową przeszkodą są wzniesienia (do 12%) oraz zjazdy (do 9.3%). Przez wiele długich prostych dzielących zakręty, Red Bull Ring jest prawdziwym wyzwaniem dla hamulców.
Zandvoort
Na zachodnim wybrzeżu Holandii, w jednym z największych tamtejszych kurortów nadmorskich, znajdziemy również Zandvoort Circuit. Pięknie zlokalizowany wzdłuż linii brzegowej tor ma 4307 metry długości. Najbardziej znany zakręt – Tarzanbocht dzięki ukształtowaniu asfaltu dostarcza wiele dobrych okazji do wyprzedzania.
Paul Ricard
Tor położony na południu Francji, doskonale zlokalizowany dzięki bliskiej odległości do miast takich jak Marsylia, Nicea, Saint Tropez czy Montpellier. Zawodnicy mają do wykorzystania 15 zakrętów, na oblanym południowym słońcem 5842 metrowym odcinku toru. Tor wyróżnia się nietypową strefą bezpieczeństwa wokół trasy.
Hockenheim
Tor mierzący 4574m, położony w gęstym lesie znajdziemy na zachodzie Niemiec, w pobliżu miasta Hockenheim. To 17 zakrętów położonych na równej płaszczyźnie (tylko 6m różnicy wysokości n.p.m.m)
Oschersleben
Tor położony w środkowych Niemczech. Jest równy, jego pętla ma 9 zakrętów na 3667 metrach, co jest receptą na szybki tor. Szybka powtarzalna jazda nie jest łatwa na tak równym torze, co powoduje wiele wypadków, w szczególności na pierwszym okrążeniu po starcie.
Most
Tor położony na południowym zachodzie Czech. Mierzy 4222m, posiadając przy tym 21 zakrętów o zróżnicowanej charakterystyce. To czyni go stosunkowo szybkim i wymagającym obiektem.
Hockenheim
Tor mierzący 4574m, położony w gęstym lesie znajdziemy na zachodzie Niemiec, w pobliżu miasta Hockenheim. To 17 zakrętów położonych na równej płaszczyźnie (tylko 6m różnicy wysokości n.p.m.m)
Zolder
W okolicy miasta Zolder, położonego na północnym-wschodzie Belgii, znajdziemy wąski tor o długości 4011m, posiadający 10 zróżnicowanych zakrętów. Trasa momentami przebiega przez las, potrafi zaskoczyć nagłą utratą przyczepności, nie znajdziemy tutaj również betonowych stref bezpieczeństwa, co sprawia, że ten tor jest jedyny w swoim rodzaju.